Light4me ALIEN 150 SPOT 3-IN-1

Light4me ALIEN 150 SPOT 3-IN-1

LIGHT4ME ALIEN 150 SPOT – hybrydowy reflektor sceniczny w postaci ruchomej głowicy ze 150-watową diodą LED, kołem 8 kolorów, statyczną i rotacyjną tarczą gobo, pryzmą, frostem i zmotoryzowanym focusem, a także reduktorem wiązki i soczewką rozpraszającą.

1 625,20 zł

Więcej informacji

LIGHT4ME ALIEN 150 SPOT to profesjonalny, hybrydowy reflektor sceniczny w postaci ruchomej głowicy LED, wyposażony w mocną, 150-watową białą diodę. Urządzenie, dzięki zastosowaniu reduktora wiązki i soczewki rozpraszającej, może funkcjonować jako beam, spot lub wash, oferując tym samym szeroki wachlarz możliwości związanych z oświetleniem scenicznym. Doskonale sprawdza się na wszelkiego typu estradach, w domach i ośrodkach kultury, klubach muzycznych i dyskotekach, a także mobilnej pracy DJ-ów.

Najważniejsze elementy reflektora LED, kształtujące wiązkę światła, zamknięte zostały w części ruchomej głowicy. Między diodą a soczewką znajdują się statyczna oraz rotacyjna tarcza gobo z trzynastoma nowoczesnymi wzorami, koło ośmiu kolorów, 3-ramienna pryzma z dwukierunkową rotacją, a także filtr frost zmiękczający krawędzie strumienia światła. Dodatkowo głowa posiada kilkustopniowy reduktor wiązki, dzięki któremu ten reflektor sceniczny może świecić jak typowy beam, oraz wbudowaną soczewkę rozpraszającą światło, dostosowującą funkcję Aliena do tradycyjnego spota.

Podstawa wyposażona została w uchwyty umożliwiające przenoszenie oraz instalację reflektora na kratownicach i rampach oświetleniowych. W części tylnej znajdują się gniazda zasilania (w tym tzw. „podaj dalej” umożliwiające podawanie napięcia bezpośrednio z urządzenia do urządzenia), a także 3- oraz 5-pinowe wejście i wyjście typu XLR umożliwiające sterowanie jednostką za pomocą protokołu DMX. Z przodu usytuowany został panel sterowania w postaci czytelnego wyświetlacza LCD oraz czterech przycisków. Za ich pomocą możemy wybrać interesujący nas tryb pracy głowy LED, który natychmiast zostanie zobrazowany przez zapalenie się jednej z czterech diod sygnalizacyjnych:

Auto, w którym urządzenie działa w sposób samodzielny dzięki wbudowanym programom pracy;

Sound, w którym reflektor, dzięki czułemu mikrofonowi ukrytemu w korpusie podstawy, synchronizuje swoje działanie z dźwiękami i rytmem muzyki płynącej z otoczenia;

Master/Slawe, gdy jednostki łączone są ze sobą w grupy za pośrednictwem gniazd i przewodów DXM, a praca pierwszego urządzenia w linii odwzorowywana jest przez kolejne jednostki, dzięki czemu wszystkie reflektory pracują identycznie;

DMX, kiedy do sterowania pojedynczą głowicą LED lub zespołem reflektorów wykorzystywane są zewnętrzne stoły, pulpity i kontrolery oświetlenia.

Alien 150 Spot to uniwersalny, bardzo wszechstronny, a jednocześnie stosunkowo tani reflektor estradowy marki Light4Me. Do jego wymienionych już wcześniej zalet należałoby dodać zmotoryzowany focus, 4 krzywe dimmera, regulowaną częstotliwość stroboskopu, a także doskonały efekt makr kolorystycznych, które znakomicie barwią światło. Wszystko to sprawia, że Alien idealnie sprawuje się jako głowica sceniczna lub oświetlenie dyskotekowe.

Specyfikacja techniczna:

Optyka

Źródło światła: 150 W biała dioda LED

Kąt świecenia przy pełnym otwarciu: 11°

Kąt świecenia z reduktorem wiązki: 2°/4°/6°/8°/10°

Kąt świecenia z soczewką rozpraszającą: 3°/6°/9°/12°/15°/19°

Kąt plamy z soczewką rozpraszającą: stałe gobo 10° → 15°

Kąt plamy z soczewką rozpraszającą: obrotowe gobo: 10° → 17°

Kąt pokrycia światłem wash: 15° ~ 28°

Kontrola

Ilość kanałów DMX: 17/20

Tryb sterowania: Sound, Master/Slave, DMX

Aktualizacja oprogramowania: przez łącze DMX

Ruch

Zakres ruchów pan: 540°

Zakres ruchów tilt: 270°

Rozdzielczość: 16-bitowa

Budowa

Wyświetlacz: LCD

Wejście/wyjście: 3- i 5-pinowe złącze XLR

Zasilanie: PowerCon (wejście/wyjście)

Stopień ochrony: IP20

Funkcje

zmotoryzowany fokus

koło kolorów: 8 stałych plus biały, dwukierunkowy efekt tęczy

Gobo statyczne: 1 koło, 7 gobo plus otwarty

Gobo rotacyjne: 1 koło, 6 gobo plus otwarty, dwukierunkowa rotacja

Zewnętrzna średnica gobo: 21 mm

Średnica obrazu gobo: 17 mm

3-ramienna pryzma z dwukierunkową rotacją

znakomity efekt makr kolorystycznych

płynny dimmer 0-100%

4 krzywe dimmera

niezależny efekt Frost

regulowana częstotliwość stroboskopu

zintegrowane trzy funkcje: Spot, Beam i Wash

Dane elektryczne i fizyczne

Napięcie zasilania: AC100~240V, 50/60Hz

Zużycie energii: 200 W

Bezpiecznik: T6.3A

Wymiary: 452 x 290 x 256 mm

Waga: 12,2 kg

Opinie

Light4me
ALIEN