DNA ME-8FX mikser audio - 10 kanał USB Bluetooth
Nowy

DNA ME-8FX mikser audio - 10 kanał USB Bluetooth

795,93 zł

Więcej informacji

DNA ME-8FX to profesjonalny, analogowy, 8-kanałowy mikser audio z serii ME od DNA. Urządzenie wyposażone zostało w 4 wejścia mono (MIC/LINE) oraz 2 wejścia stereo umożliwiające podłączenie do miksera np. klawiszy, perkusji elektronicznej, a także innego sprzętu muzycznego. Ponadto konsola posiada gniazda AUX (Send, Return), wyjścia jack dla monitorów i słuchawek, a także gniazdo footswitch, dzięki któremu mamy możliwość włączania lub wyłączania efektów miksera za pomocą zewnętrznego przełącznika. W tej sekcji znajdują się również gniazda cinch, które dodatkowo rozszerzają możliwości konsolety.

     

Na osi pojedynczego kanału możemy kontrolować siłę podbicia sygnału (GAIN), jego equalizację na poziomie tonów wysokich, średnich i niskich, sterować kanałami AUX oraz FX, panoramować dźwięk, a także kontrolować jego głośność. Każdy tor wyposażony został w filtr górnoprzepustowy (HPF) obcinający częstotliwość do poziomu 80 Hz, przełącznik PRE dla wysyłki sygnału do szyn AUX, możliwość wyciszenia dźwięku za pomocą przełącznika MUTE lub aktywację wybranego kanału za pomocą przycisku SOLO.

     

Sekcja główna ME-8FX umożliwia ogólną kontrolę głośności wszystkich kanałów, kontrolę poziomu sygnału jednego z 99 wbudowanych efektów, takich jak reverb, delay czy chorus, a także ustawienie głośności dla torów AUX, CD/TAPE i słuchawek. Mikser posiada również wbudowany port USB z procesorem kompatybilnym z formatem MP3 i WMA, a bezprzewodowy przesył danych zapewnia obsługa technologii Bluetooth.

      

Na tylnym panelu obudowy znajdują się gniazda wyjściowe ALT 3/4, służące do podłączenia drugiego miksera lub alternatywnego systemu nagłośnieniowego, wyjścia główne MAIN OUT do podłączenia głównego źródła dźwięku, gniazdo i przełącznik zasilania oraz przełącznik Phantom +48V. Dzięki niemu konsola jest w stanie zasilić zewnętrzne urządzenia i instrumenty pasywne.

      

DNA to marka, która łączy w sobie wysoką jakość sprzętu oraz bezkonkurencyjne ceny. Model ME-8FX nie jest wyjątkiem. To wysokiej klasy mikser audio, oferujący szerokie możliwości kontrolowania sygnałów. Dzięki niewielkim rozmiarom i stosunkowo małej wadze urządzenie jest bardzo mobilne. Cenią je sobie realizatorzy dźwięku, zespoły muzyczne, firmy eventowe oraz DJ-e. Świetnie sprawdza się w studiach nagrań, w salach prób oraz podczas koncertów live, dlatego zastanawiając się, jaki mikser audio wybrać, warto zwrócić uwagę na tę pozycję w sklepie muzycznym Music Express!

    

Dostępne są również uchwyty montażowe umożliwiające instalację miksera w racku – zobacz TUTAJ!

    

    

Specyfikacja techniczna:

Pasmo przenoszenia: +0,-1dB 10Hz-150KHz

THD: +4dBu < 0.005

EIN: -129dBu

CMRR: 1KHz 60dB

Crosstalk: 1KHz-90dB

Poziom wejściowy: 0dB/+50dB

Zasilanie Phantom: +48VDC

Hi-Frequency: ±15dB-12KHz

Mid-Frequency: ±15dB-2.5KHz

Low-Frequency: ±15dB-80Hz

Szacunkowy poziom wyjściowy

Main/AUX/Monitor: +4dBu

Maks. moc wyjścia: +22dBu

Maksymalny poziom wejściowy

Mic Input: +12dBu

Line Input: +30dBu

Tape Input/AUX Return: +22dBu

Bezprzewodowa komunikacja Bluetooth: tak

Wymiary miksera: 29,5 x 37 x 10 cm

Wymiary opakowania: 37 x 43 x 18 cm

Waga miksera: 3,8 kg

Waga brutto: 4,7 kg

Opinie

DNA
5907780143833